{{ getTotalHits() | thousandNumberSeperatorFilter }} resultater Filter
{{group.groupName}}

{{ group.groupName }}

Medlemmer: {{group.memberCount}}
Forside Forum Medlemmer Annoncer {{ group.itemMoreItems }}
1.341 visninger | Oprettet:

Bane design {{forumTopicSubject}}

Jeg har været ude og prøve slå marken med min plæneklipper, og det var faktisk rigtig let, så for mig at lave og holde en bane der er ikke noget problem.
Det er en brakmark, så den er pt fyld med mælkebøtter og en smule græs, så min plæneklipper kan ta den på den laveste indstilling, og med min FG Marder er det helt perfekt køre på.

Har været ved optegne en bane jeg selv tænker kunne laves der let og holdes let.

Den fine mand indikere hvor jeg selv syntes det ville være oplagt at stå og køre fra (jeg har nogle paller vi kan stå på, så vi lige bliver hævet lidt op fra jorden - ingen er interesseret i blive påkørt af en Large Scale benziner med fuld fart).

Den sorte streg oppe til venstre er hvor der er en lille vej ind til området, selv bor jeg lige op til marken, så kan fint trække strøm ud til en kompressor, og så folk kan lade op.

Men ser det fornuftigt ud?


Handyhand

Få billig hjælp fra private

Beskriv din opgave og modtag gratis bud fra lokale med Handyhand.

Seneste udførte opgaver

  • Fejlsøgning og udbedring af konstant kloaklugt 2.500 kr.
  • Hjælp med ventiler til gulvvarme (VVS) 700 kr.
  • Montering af fjernsyn på væg. 550 kr.
  • Rengøring 1.350 kr.
  • Montering af lysning til terassedør 2.000 kr.

Opret en opgave

Kommentarer på:  Bane design
Kommentér på:
Bane design

Annonce