{{ getTotalHits() | thousandNumberSeperatorFilter }} resultater Filter
{{group.groupName}}

{{ group.groupName }}

Medlemmer: {{group.memberCount}}
Forside Forum Medlemmer Annoncer {{ group.itemMoreItems }}
2.424 visninger | Oprettet:

Foamcutter-Hotwire. {{forumTopicSubject}}

Foamcutter-Hotwire

Smart nem hurtig metode til at skære flamingo ud på. flamingoen sviner ikke som hvis man saver det i stykker. hvis du vil lave en båd er det hurtigere med en Hotwire. du kan nemt lave den.

Tips til arbejde i flamingo jeg selv har brugt, når du har evt. savet et stykke flamingo, og måske kom til at save for meget af, så kan alm. trælim lime flamingo-stykker sammen. man behøver ikke købe det dyre lim til Flamingo.

Flamingo kan også slibes med alm. sandpapir, ligesom et stykke træ. overraskende nok kan det blive fuldstændig glat hvis man bruger mindre og mindre kornstørrelse på sandpapiret som på træ.

Flamingo er et genialt materiale og arbejde i, enten til formbygning eller design af enkelte stykker eller hele både, alt efter hvilken fremgangsmåde du vælger.


Handyhand

Få billig hjælp fra private

Beskriv din opgave og modtag gratis bud fra lokale med Handyhand.

Seneste udførte opgaver

  • Opsætning af gardiner 500 kr.
  • Connect washing machine and dryer to circuit 550 kr.
  • Installering af tørretumbler med lidt for kort ledning 500 kr.
  • Lukket for vand og fjernelse af radiatorer 2.000 kr.
  • Vaskemaskine pumper ikke vand ud 1.350 kr.
  • Samle 2 gaderobeskab. 2 dørs. 700 kr.

Opret en opgave

Kommentarer på:  Foamcutter-Hotwire.
Kommentér på:
Foamcutter-Hotwire.

Du skal være medlem af gruppen for at kunne kommentere.
Gå til gruppens forside




Annonce