{{ getTotalHits() | thousandNumberSeperatorFilter }} resultater Filter
{{group.groupName}}

{{ group.groupName }}

Medlemmer: {{group.memberCount}}
Forside Forum Medlemmer Annoncer {{ group.itemMoreItems }}
1.063 visninger | Oprettet:

Hjælp til nitro bil .. {{forumTopicSubject}}

Hej allesammen jeg er ret ny i det her RC halløj , jeg har en bazooka hsp , og ja jeg ved godt den model ikke er vellidt i rc verdenen så spar mig jeres mening om modellen tak smiley (bilen blev købt let brugt og den har givet mig mange timers sjov siden jeg fik den .

Jeg var ude og køre i torsdags og fredags og der gik den fint men lidt fed i høje omdrejninger ,jeg har så været ude idag igen , den kører stadig SUPER nice i toppen og trækker rigtig fint, temperaturen på 3 målinger 90-97-105 grader , så har kørt den lidt mere magert til sidst og den går FLYVENDE på gassen.
problemet hele dagen idag er så den går ud HVER gang jeg bremser hårdt op, bremser jeg kun på halv kraft går den ikke ud ..

kan en blokering af hjul (drivlinje) gøre at motoren går ud ? synes ikke jeg har haft de problemer tidligere .

tak for tips på forhånd smiley

mvh
Dennis


Handyhand

Få billig hjælp fra private

Beskriv din opgave og modtag gratis bud fra lokale med Handyhand.

Seneste udførte opgaver

  • Montering af aftræk fra badeværelset i loft til taghætte 2.000 kr.
  • Vandinstallation til opvaskemaskine 1.500 kr.
  • Hænge maleri op 500 kr.
  • Skift af vaskemaskine 650 kr.
  • samling af sænke/hæve bord fra Jysk 625 kr.

Opret en opgave

Kommentarer på:  Hjælp til nitro bil ..
Kommentér på:
Hjælp til nitro bil ..

Annonce