Fotoalbum: rækkefølge ?!? {{forumTopicSubject}}
Sidder og roder med et nyt fotoalbum jeg har lavet med en Xray T3.
Det undrede mig at "systemet" selv ændrede på rækkefølgen af billederne da jeg oprettede albummet.
Det undrer mig dog endnu mere at jeg efterfølgende på ingen måde kan få "det kære system" til at acceptere den rækkefølge jeg opstiller.
Hver eneste gang jeg flytter et billede, vender den op og ned på hele bunken. Da jeg så endelig havde fået det nogenlunde til at passe ville jeg ændre noget i teksten og så var den gal igen.
Tror snart eneste mulighed er at slette hele møget igen og så uploade dem i den ønskede rækkefølge..!
Det er sgu da bare for åndssvagt! Er jeg den eneste der oplever det her?
/T
jan 2011
Følger: 36 Følgere: 45 RC-enheder: 41 Emner: 77 Svar: 1.176
Gå ind og aranger billederne som du vil have dem, tryk gem, gå igen ind i ret/tilføj billeder og tryl gem UDEN at rette noget.
NU sku de gerne ende i den ønskede rækkefølge.
Hvis du skal oprette noget fra bunden:
Smid dem ind i ønsket rækkefølge, tryk gem, gå ind igen i ret/tilføj og tryk gem uden at rette noget.
Mvh. Vegas
nov 2012
Følger: 11 Følgere: 14 RC-enheder: 6 Emner: 70 Svar: 528
tak for tippet
nov 2012
Følger: 11 Følgere: 14 RC-enheder: 6 Emner: 70 Svar: 528
Har det været sådan længe? Det er under alle omstændigheder gået mig fuldstændig forbi- jeg har aldrig hørt om problematikken ej heller det snedige lille "fix"
nov 2012
Følger: 11 Følgere: 14 RC-enheder: 6 Emner: 70 Svar: 528
Tak
dec 2005
Følger: 47 Følgere: 128 RC-enheder: 10 Emner: 128 Svar: 5.159
Fotoalbum: rækkefølge ?!?