{{ getTotalHits() | thousandNumberSeperatorFilter }} resultater Filter
{{group.groupName}}

{{ group.groupName }}

Medlemmer: {{group.memberCount}}
Forside Forum Medlemmer Annoncer {{ group.itemMoreItems }}
340 visninger | Oprettet:

Kobling på Kyosho Mad Force .21 {{forumTopicSubject}}

Hej,

Er der noget vi bør være opmærksom på hvis vi skal skifte vores kobling / koblingssko på vores Mad Force ?. Grunden til vi vil skifte den er at den "fedter" med at koble ind i gearet, og mener derfor at det må være koblingen der skaber dette problem. Har andre erfaring med dette ?.

Torben & Tania


Handyhand

Få billig hjælp fra private

Beskriv din opgave og modtag gratis bud fra lokale med Handyhand.

Seneste udførte opgaver

  • Opsætning af gardinstang 250 kr.
  • Montere en kattelem i en dør 1.000 kr.
  • El løbehjul - skift af bremseklodser - kugoo g2 600 kr.
  • Flytterengøring 2.500 kr.
  • Samling af 2 garderober fra jysk 2.000 kr.

Opret en opgave

Kommentarer på:  Kobling på Kyosho Mad Force .21
  • #1   26. jul 2005 Det er vidst et std. problem med mad force. Jeg aner ikke hvad der er galt og hvorfor den gør det, men det lyder ikke rart for motoren når det sker. Min ven har en Mad Force, derfor ved jeg lidt om det!

  • #2   21. aug 2005 Opfølgning på vores "fedteri" problem.....

    Da vi skildte koblingshuset af var fjederen omkring koblingen "knækket" - dog holdte den stadig den 2 delte kobling på plads. Vi har så reperaret fjederen (da vi ikke lige havde en xtra fjerder ved hånden) - og nu ser det ud til at det hele fungerer. (vi har faktisk prøvet at bruge en anden kobling, men den var lige stram nok, så det gjorde det hele værre smiley

    Så nu er vi tilbage med den gamle originale kobling, og skal køre i morgen og teste den til det yderste smiley

    Tania & Torben


Kommentér på:
Kobling på Kyosho Mad Force .21

Annonce