{{ getTotalHits() | thousandNumberSeperatorFilter }} resultater Filter
{{group.groupName}}

{{ group.groupName }}

Medlemmer: {{group.memberCount}}
Forside Forum Medlemmer Annoncer {{ group.itemMoreItems }}
1.794 visninger | Oprettet:

Blade mCP X V2 eller mSR X ?? {{forumTopicSubject}}

Vil prøve kræfter med en mini heli, men er lidt i tvivl om hvilken af disse to. Den skal hovedsageligt bruges indendørs, dog med mulighed for at flyve udendørs i vindstille vejr.

Har læst en del om dem begge, mange siger mSR X er bedst at starte med, da den er lettere at styre, men flere skriver efter 1-2 mdr begynder den at kede dem, samt den stort set ikke kan flyve uden dørs.

mCP X skulle være noget sværere at starte ud med, samt lidt (for?) stor til flyvning i stuen. Men skulle kunne bruge den langt længere tid, da der er mange muligheder med den, samt den flyver bedre udendørs, grundet størrelsen.

Hælder mest til mCP da den umiddelbart har en bedre RTF sender, samt jeg vil kunne have den i lang tid uden vil kede mig. Dog er jeg bange for det vil blive en for stor mundfuld for mig i starten, samt den måske er lige stor nok til indendørs flyvning.


Handyhand

Få billig hjælp fra private

Beskriv din opgave og modtag gratis bud fra lokale med Handyhand.

Seneste udførte opgaver

  • Klargøring af cykel til sommeren på adressen 770 kr.
  • Rengøring af bil indvendig 300 kr.
  • Græsslåning af ca. 30 m² plæne 250 kr.
  • Lejlighed vinduepudsning 660 kr.
  • Skifte slange på cykel 600 kr.
  • Afhentning og bortkørsel af jord 2.000 kr.

Opret en opgave

Kommentarer på:  Blade mCP X V2 eller mSR X ??
Kommentér på:
Blade mCP X V2 eller mSR X ??

Annonce