{{ getTotalHits() | thousandNumberSeperatorFilter }} resultater Filter
{{group.groupName}}

{{ group.groupName }}

Medlemmer: {{group.memberCount}}
Forside Forum Medlemmer Annoncer {{ group.itemMoreItems }}
6.717 visninger | Oprettet:

at snyde med toldafgift! -muligt? {{forumTopicSubject}}

Jeg har lige været i den lokale postbutik for at hente min hong kong kinesermand pakke, men inden jeg nåede hertil har jeg blandt andet skulle 'bevise' at jeg har købt disse varer og hvad de har kostet, med faktura og/eller kvitteringer fra paypal og ebay
I dag fandt jeg så ud af hvorfor! smiley
Uden på pakken står der at det er en gave med en værdi af 25USD og på den seddel der ligger inden i pakken står der at motor, programbox og ESC har kostet henholdvis 10, 5 og10 USD.
Skal måske lige nævne at det er dele til mit large scale brushless projekt OG at det IKKE er mig der har bedt dem om at humbukke!!!

Så til dem der går og spekulerer i at få sendt pakker som gaver og/eller nedskrevet værdi vil jeg bare sige, at det hjælper ikke en hat smiley


Handyhand

Få billig hjælp fra private

Beskriv din opgave og modtag gratis bud fra lokale med Handyhand.

Seneste udførte opgaver

  • Samle seng 500 kr.
  • Opsætning af lamper, el og opvaskemaskine 3.000 kr.
  • Samle møbler sofa/seng efter vejledning 1.000 kr.
  • Nedtagning af eternitplader 3.000 kr.
  • Handyman 1.100 kr.
  • Rengøring 1.000 kr.

Opret en opgave

Kommentarer på:  at snyde med toldafgift! -muligt?
Kommentér på:
at snyde med toldafgift! -muligt?

Annonce