{{ getTotalHits() | thousandNumberSeperatorFilter }} resultater Filter
{{group.groupName}}

{{ group.groupName }}

Medlemmer: {{group.memberCount}}
Forside Forum Medlemmer Annoncer {{ group.itemMoreItems }}
299 visninger | Oprettet:

Slid dele {{forumTopicSubject}}

Her med jer. Så vil jeg bruge lejligheden til at oprette den første emne om bilen. For man må da sige at det ikke er sket så meget her inde.

Jeg vil hører hvorfor nogle dele i har skiftet og jævnlig skifter på bilen altså dele der bliver defekte begrund af slid? Her tænker jeg specielt på flux'en. Og har i gjordt noget for det skulle holde længere.

Efter hvad man læser her på siden er diff. ikke noget der holder særligt længe men jeg har dog ikke skiftet selve diff. endnu. Men jeg har skiftet skålene hvor drivaksler går ind i ved diff. Og kan se at den ene trækaksel er flækket i hovedet og skålene ved hjulene er os er ved at være slidte. Er det os noget i bøvler med?

Og er der nogle der ved om det nye trækaksel sæt (100605 ) om det holder bedre og om det gør at skålene ved diff os holder længere? For det er jo lidt dyrt jo.

MVH
Johnny


Handyhand

Få billig hjælp fra private

Beskriv din opgave og modtag gratis bud fra lokale med Handyhand.

Seneste udførte opgaver

  • Afhentning af fliser 500 kr.
  • Opsætning fjernsyn på væg 500 kr.
  • Frithængende emhætte installation 3.000 kr.
  • Skift af radiatorventil 1.600 kr.
  • Grave 205 kr.
  • Opsætning af loftlampe, ophæng af 2 billeder, ophængning af lille TV, opsætning af spejl 600 kr.

Opret en opgave

Kommentarer på:  Slid dele
Kommentér på:
Slid dele

Du skal være medlem af gruppen for at kunne kommentere.
Gå til gruppens forside




Annonce